תרומה לקהילה - איך מתחילים ומה שחייבים להכיר

תרומה לקהילה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לתת מעצמנו למען האחר, אז למה שלא נלמד איך לעשות את זה הכי נכון?

מהי קהילה ולמה צריך לתרום לקהילה?

הקהילות השונות בישראל הן המעגלים החברתיים החשובים ביותר בחיים של כולנו. בסופו של דבר רמת החיים של כל קהילה בארץ ובכלל משפיעה באופן ישיר על איכות החיים של הפרט. קהילות עם קשיים כלכליים וחברתיים הן כאלה הסובלות ממקרי אלימות ופשיעה. 

במדינת ישראל היום, 27.6 אחוזים מהאוכלוסייה מוגדרת כענייה (כ-2.5 מיליון נפשות). משפחות נתמכות רבות נאלצו לוותר בשלב מסוים על רכישת תרופות מתוך מגבלה כלכלית, ורבות מהן העידו כי התקציב שעומד לרשותן לא מספיק לרכישת אוכל לבני המשפחה. ובכן, בעזרת תרומות וגיוס משאבים כלכליים ניתן לשנות את תמונת המצב עבור אלפי משפחות בישראל. הדבר משפיע באופן ישיר על הקהילה ותורם לחיזוק המבנה החברתי בישראל. בואו ננסה להבין איך ניתן להתגייס ולתרום מעצמנו למען הקהילה והשכבות החלשות בישראל. 

איך לתרום נכון לקהילה?

נראה כי השאלה הבוערת ביותר בקרב כל מי שמעוניין לתרום לקהילה היא איך ניתן לעשות זאת בצורה מסודרת ועקבית. האפשרות הראשונה היא לתרום באופן ישיר לעמותות שונות הדואגות לחלוקת מזון לנזקקים. ניתן להיכנס לאתרי העמותות הללו ולברר כיצד ניתן לתרום, לתרום באקראי במבצעי גיוס מדלת לדלת או לבצע תרומה דרך מקום העבודה. אפשרות נוספת ונפלאה היא תרומה למלכ״רים מיוחדים שהמטרה שלהם היא לסייע למשפחות לייצר יציבות כלכלית ולסגל הרגלים כלכליים נכונים יותר.

פלטפורמת JGive - הכלי החכם לניהול התרומות שלכם

אם אתם מעוניינים לתרום על בסיס קבוע ובצורה מסודרת, שווה בהחלט להכיר את הפלטפורמה הייחודית של JGive. 

אתר JGive מאפשר לכל אחד לתרום לעמותות דרך האינטרנט, באופן מהיר וקל, תוך כדי קבלת קבלות וניהול תיק תרומות באופן מסודר באזור האישי. באתר ניתן להיחשף לעשרות עמותות ופרויקטים חשובים, לקבל עליהם מידע מקיף ולהבין בדיוק לאן הכסף שלנו הולך. JGive היא בעצמה עמותה ללא מטרות רווח. גם התרומה עצמה היא בטוחה, משום שכל העמותות שנמצאות באתר JGive הן עמותות שעברו בדיקות נאותות ע"י צוות האתר ובעלות אישור ניהול תקין מרשם העמותות.

מערכת האתר היא נוחה ופשוטה לתפעול, ומאפשרת ניהול תיק תרומות אישי לכל משתמש, כולל ניהול חשבוניות מס יעיל עם אפשרות להורדת קבלה מרכזת עבור כל התרומות בשנה קלנדרית, שאיתה אפשר לקבל עד 35% זיכוי ממס. כיום מדובר בדרך הנוחה ביותר לתרומה לכל מיש מחפש איך לתרום באופן קבוע למטרות חברתיות שונות, לרבות תרומה לקהילה ולנזקקים. 

 

מהם היתרונות שלא מספרים לכם על תרומה לקהילה?

חשוב לדעת כי כל תרומה לעמותות שונות מזכה אתכם למעשה בהחזר מס. על פי סעיף 46(א) לפקודת מס הכנסה (נכון לשנת 2023), בעד כל תרומה העולה על סכום של 200 שקלים, אפשר לקבל החזר מס בגבוה כשליש מהסכום, ועד ל-35% מסך התרומה. כדי לקבל את החזר המס על התרומה, תורמים פרטיים יכולים להגיש טופס מקוון באתר רשות המיסים בצירוף החשבונית או החשבוניות על התרומות שניתנו באותה שנה.

כדי להפוך את התהליך לפשוט, קל וידידותי יותר, באתר JGive תוכלו להנפיק קבלה מרכזת, שהיא קבלה המרכזת למעשה את כל התרומות שבוצעו בשנה החולפת דרך הפלטפורמה באתר. הקבלה הזאת חוסכת לכם את החיפוש אחר קבלות ואת האחריות על שמירתן – ובכמה קליקים במחשב, תוכלו כעת להגיש בקשה לזיכוי מס דרך אתר רשות המיסים עם הקבלה המרכזת.

לסיכום

בשורה התחתונה, תרומה לקהילה היא הדרך שלנו להפוך את העולם למקום טוב יותר. מעבר לכך, זהו צורך שלממש כאן בישראל, וכל תרומה קטנה יכולה לשנות את המציאות של המקבל. זהו מהלך שיש לו יתרונות רבים גם עבור הצד הנותן והתגמול הוא מעבר לכסף או להחזר המס. כיום הדרך הנוחה והמשתלמת ביותר לתרומות היא דרך פלטפורמת JGive ואנו מזמינים גם אתכם לתרום דרך האתר, להיחשף לפרויקטים השונים ולנהל את התרומות שלכם בצורה מסודרת ופשוטה יותר מתמיד. 

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת המסמך המלא

תודה! להורדת המסמך לחצו כאן

להורדת הקובץ
משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

להורדת הסקר המלא

להורדת הסקר לחצו כאן

משהו לא עבד. שננסה למלא את הטופס שוב?

Adm

מאמר מערכת

The JGive Team